بررسی چراغ قوه SR52-UT Intimidator Kit مدلی ایده آل برای جست و جو و عملیات نجات, طبیعت گردی و استفاده های نظامی


این مدل جدید از چراغ قوه های سری SR با حفظ شکل ظاهری مدل قبلی عرضه شده و البته دارای تغییرات کلیدی و بنیادی از سیستم داخلی از این مدل محبوب است. بدنه با کیفیت آلومنیومی با همان کیفیت همیشگی و قابل توجه OLight در این سری نیز عرضه شده است. این بدنه با کیفیت همچو گذشته از آلومنیوم مورد استفاده در صنایع نظامی و هوافضا از جنس T6-7075 ساخته شده و همچنین توسط عملیات آندایزینگ پیشرفته نسل 3 استحکامی دوچندان یافته و ضد خش گردیده است. این بدنه با کیفیت با تعبیه شیارهای روی کله چراغ قوه و در عین حال شیارهای مربع شکل روی دسته چراغ قوه کمک شایانی به خروج گرمای تولید شده در این چراغ قوه از هسته داخل این محصول می گردد. همچنین عمل هوشمندانه Olight در تولید این مدل ارائه هسته ای از جنس مس برای انتقال هر چه بیشتر و سریعتر گرما از اطراف لامپ پرقدرت این چراغ قوه به بدنه است.
همچنین در قسمت مدار چراغ قوه شاهد باز طراحی کامل در این مدل نسبت به مدل قبلی این محصول هستیم که کارایی و قابلیت اطمینان بیشتری را در طولانی مدت نسبت به مدل قبلی عرضه می کند.
شکل ظاهری چراغ قوه SR52-UT Intimidator Kit به گونه ای طراحی شده که جوابگوی نیاز آن دسته از افرادی است که یک چراغ قوه پرقدرت و با پرتاب نور بالا را در طول کوتاه و دارای قابلیت نگهداری شارژ بالا خواستار هستند. این چراغ قوه خوش ساخت دارای طول 16 سانتیمتر و وزن متعادل 405 گرمی است. با به دست گیری این محصول حس خوبی از کیفیت به کاربر القا می شود, حسی که نشانه اولیه ای از یک محصول و در عین حال یک خرید خوب است. کنترل خاموش و روشن کردن این چراغ قوه همچون سری قبل توسط کلید تمام تخت و در قسمت کناری چراغ قوه است. کنترل خروجی نور توسط کاربر قابل کنترل و در سه حالت مختلف از 80 تا 1100 Lumens قابل دستیابی است. همچنین در حالت روشن با دو بار فشردن کلید چراغ قوه به حالت SOS نظامی دست یافته که نوری با توان 10 Hz را عرضه می کند. این حالت برای علامت دادن و یا حتی برای موقعیت های بحرانی نظیر دفاع شخصی مدت زمان کوتاهی را به شما برای خروج از آن موقعیت هدیه می دهد.
منبع تغذیه این مدل همچو سری پیشین از 3 عدد باطری قابل شارژ 18650 پشتیبانی می گردد. باطری های تعبیه شده در این چراغ قوه با هر ظرفیتی قابل استفاده و در عین حال قابل دریافت شارژ مجدد است. همچنین در این مدل می توان از باطری های CR123 برای روشن کردن چراغ قوه استفاده ولی قابل دریافت شارژ مجدد با این باطری در این چراغ قوه وجود ندارد.از نقاط قوت بسیار قابل توجه در این سری مدت زمان بالای نگهداری شارژ در این چراغ قوه است. در حالت حداکثر خروجی نور مدت زمان عدد بسیار شگفت انگیز 4 ساعت است! این میزان نگهداری شارژ برای بسیاری از افراد که به دنبال یک محصول پرقدرت هستند نکته ای بسیار مهم است. نکته ای که بسیار از کاربران در زمینه های مختلف نظامی , امداد و نجات , طبیعت گردان , کشاورزان و باغداران و بسیاری از افراد که در محیط تاریک شب نیازمند یک محصول قابل اطمینان برای حراست از داشته هایشان هستند.
حال با کاهش میزان توان خروجی نور و یک مدیریت صحیح روی میزان دلخواه توان خروجی نور دریافتی میتوان مدت زمان نگهداری شارژ را به طور مطلوبی مدیریت کرد.
نور تولید شده در چراغ قوه SR52-UT Intimidator Kit به لطف لامپ جدید CREE XP-L HI LED تعبیه شده در این مدل بسیار براق , تمام سفید و دارای قابلیت رسیدن به توان خروجی 1100 Lumens در یک لامپ مرکزی است. لامپی که برای نخستین بار توسط این شرکت استفاده شده است. این لامپ با استفاده از تکنولوژی بالایی که در ساخت کاسه این چراغ قوه استفاده شده است قابلیت پرتاب نور را نهایتاً تا فاصله جالب توجه 800 متری برآورده ساخته است.یکی دیگر از عوامل کمک کننده به این چراغ قوه برای دستیابی به این چنین برد بالایی استفاده از لنز بسیار شفاف در این مدل است. این لنز با دریافت تکنولوژی حرارتی و در عین حال پوشش ضد انعکاس در هر دو طرف چراغ قوه , بیش از 99 درصد از نور خارج شده از چراغ قوه را عبور می دهد.
از نکات مثبت مهم در این چراغ قوه عدم نیاز به خروج باطری باطری برای شارژ مجدد است. در بدنه این مدل یک شکاف کوچک Micro USB مشاهده می شود که برای شارژ مجدد باطری با استفاده از سیم تعبیه شده در بسته بندی چراغ قوه میتوان باطری ها را همزمان در خود چراغ قوه شارژ مجدد کرد. سیستم دریافت شارژ نیز در این مدل بهبود پیدا کرده و با تغییراتی مطلوب مدت زمان شارژ را تا 23 درصد کاهش داده که موجب افزایش رضایت و افزایش عملکرد مطلوب در این مدل شده است. عملکردی که به خصوص در حین استفاده از این محصول و نیاز برای دریافت شارژ مجدد خودنمایی خواهد کرد.
همچنین شارژر داخلی این چراغ قوه مجهز به یک کیت قدرتمند محافظت کننده باطری است که از عوامل خارجی نظیر تغییر میزان جریان ورودی به باطری و همچنین نصب نا صحیح باطری جلوگیری می کند. گرچه باطری های ارائه شده در پک این مدل که دارای ظرفیت 3400 mAh است دارای محافظت کننده داخلی و کمربند های محافظت کننده نیز می باشد.

چراغ قوه SR52-UT Intimidator Kit که به صورت یک پک کامل توسط فروشگاه قوچ عرضه گردیده است تمام امکانات مورد نیاز کاربر را در همان ابتدا عرضه نموده است.
در انتهای دسته چراغ قوه برای حمل و کنترل راحت تر کاربر دو عدد جای بند تعبیه شده که با توجه به نیاز , می توان از هر یک از آنها استفاده کرد.

در ذیل توجه شما را به فایل ویدئویی آزمایش این محصول جلب می نماییمنظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top